Muhtarlar Efeler

AK Parti Aydın Milletvekili Adayları, İl Başkanlığı tarafından düzenlenen toplantıda Aydın Efeler İlçesi’ndeki mahalle ve mahalleye dönüşen köylerin muhtarları ile bir araya geldi. Aydın’daki bir tesiste düzenlenen yemekli toplantıda muhtarların sorunlarını dinleyen AK Partili adaylar, muhtarların sorularını cevap verip, Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin icraatlarını eleştirdiler.

İl Başkanı Ömer Özmen Başkanlığı’nda düzenlenen programa Efeler İlçe Başkanı Aytaç Arslan ve parti yöneticileri de hazır bulunurken, toplantıya muhtarlar yoğun ilgi gösterdi. Aydın Efeler İlçesi’ndeki 86 muhtarın büyük çoğunluğunun katıldığı toplantıda, muhtarlar su paralarından, tebligat kanunundan, Çiftçi Malları Koruma Kurulu tarafından alınan paralardan, köylerin tüzel kişiliklerinde yaşanan sıkıntılardan ve hizmet alımında ya da sıkıntıları olduğunda muhatap bulamamaktan şikayetçi olurken, Efeler ilçesinin tek kadın Muhtarı olan Fatih Mahalle Muhtarı Yıldız Karataş Taşçıoğlu da muhtarlık binası olarak kullandığı mekandan çıkarılacak olmasından dert yandı. Kış dönemi yaşanan sel baskınlarında oluşan zararların ödenmesine kadar pek çok konuda AK Partili Vekil adaylarına yaşadıkları sıkıntıları aktaran muhtarlar, seçilmiş kişiler olmalarına rağmen Aydın’ın Büyükşehir olması ile birlikte yerel yönetimlerle ciddi sıkıntı yaşadıklarını ifade ettiler.

Toplantıda yerel yönetimlerin kendisine bir yer göstermesi gerekirken, daha önceki dönemlerde muhtarlık binası olarak kullandığı mekandan çıkarılmak istendiğini ifade eden Yıldız Karataş Taşçıoğlu bu konuda tüm yetkililerden yardım beklediğini söyledi.

Muhtarların sorunlarını dile getirmesinin ardından ilk konuşmayı AK Parti Aydın Milletvekili Adayı Hakan Çağlar Erürker yaptı. Şu anda bir asır öncesinde olduğu gibi Türkiye üzerinde büyük oyunların oynandığını ifade eden Erürker, “Bu vatanda sahip olmak maalesef bir bedel ödemeyi gerektiriyor. Yeni bir Suriye oluşturma hevesinde olanlar var. Bu oyunların tamamı 1 Kasım’da inşallah bozulacak” diye konuştu.

 

 

13 Ekim 2015

http://www.aydin24haber.com/ak-partili-adaylar-muhtarlarla-bir-araya-geldi-132133h.htm

http://efelerhaber.com/yerel/ak-partili-adaylar-muhtarlarla-bir-araya-geldi/4691/

http://www.nazillihaber.web.tr/ak-partili-adaylar-muhtarlarla-bir-araya-geldi/http://kusadasigozcu.com/ak-partili-adaylar-muhtarlarla-bir-araya-geldi

http://www.ajansmanisa.com/765006-haber-ak-partili-adaylar-muhtarlarla-bir-araya-geldi

http://www.milliyet.com.tr/ak-partili-adaylar-muhtarlarla-bir-araya-aydin-yerelhaber-1011749/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir