Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı Başvurumuzu Yaptık

“2023 TÜRKİYE’SİNİN YILDIZ KENTİ MEDENİYET ŞEHRİ AYDIN”
Aziz Hemşerilerim, 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı başvurumuzu İl Başkanımız Sn. Ömer Özmen nezdinde AK Parti Aydın İl Başkanlığımıza yaptık. Gayret bizden tevfik Allah’tandır. Yüce Mevla Ülkemiz ve Aydınımız için hayırlısını nasip eylesin; yar ve yardımcımız olsun.
Destek ve tebriklerini ileten tüm hemşerilerime müteşekkirim. Aday Adaylığı Basın Açıklamamızın tam metni aşağıdadır.

Kıymetli Hemşerilerim!

“Halka hizmeti Hakk’a hizmet” belleyen kadim anlayışın bir ferdi olarak, halka hizmet makamı olan AYDIN Büyükşehir Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı müracaatımı AK Parti İl Başkanlığımıza yapmış bulunmaktayım.

Bu kutlu yolda hedefimiz:
“CUMHURİYETİMİZİN 100. YILINDA 100 PROJE İLE
2023 TÜRKİYE’SİNİN YILDIZ KENTİ, MEDENİYET ŞEHRİ AYDIN”
idealimizi gerçekleştirmektir.

Teşkilatımızın uygun bulması, AK Partimizin yetkili organlarının aday göstermesi, siz kıymetli hemşerilerimin de oylarıyla şahsımızı hizmet makamına taşıması halinde; biz hazırız. 10 temel konu başlığında 100 hazır projemizle Aydınımızı Cumhuriyetimizin 100. Yılında Türkiye’nin yıldız kenti, medeniyet şehri yapmaya azimli ve kararlıyız. Aydın’ı dünya cenneti Ege Bölgemizin bereket ve medeniyet yatağı Büyük Menderes Havzasının başkenti yapacağız.

Biz hazırız, projelerimiz hazır. Şimdi gönüllere girme, Aydınımızın geleceği, hepimizin yarınları için gönül seferberliğine çıkma zamanıdır.

Hayata, siyasete, makama yaklaşımım; Hacı Bayram Veli’nin insana, mekana, geçmiş ve geleceğe hitap eden ““Olduğun yeri hak et, bulunduğun yeri pak et” kadim düsturu oluşturmaktadır.

Kaldı ki siyaset, iyilikte yarışmak, taş üstüne taş koymak, için yapılırsa değer kazanır. Bu anlamda Belediyeler hizmet makamıdır, yaraya derman olma, merhem sürme yeridir. “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” sözünün hayata geçirilme makamıdır.
Aydınımız uzun süredir yaralıdır. Aydınlı hakkı olan hizmeti alamamakta, çevremizde bütün iller kalkınırken Aydın yerinde saymaktadır. 31 Mart 2019 Seçimleri Aydın’ın önünü açma vaktidir.
Projelerimizin, tesislerimizin ayrıntılarını açıklamayı ilerleyen süreçte yapacağımız proje tanıtım toplantısına bırakarak¸ şimdilik Aydın’ın yaralarına merhem olacak 10 konu başlığımızı açıklamakla yetineyim. Tesis, hizmet ve yatırımlardan oluşan 100 projemiz: tarım, turizm, ticaret – sanayi – enerji (jeotermal, katık atık dönüşüm, yenilenebilir enerji), gençlik (eğitim, istihdam oluşturma, meslek kazandırma, spor), ulaşım (raylı toplu taşıma, yol, kavşak, trafik, otopark vd.), sosyal belediyecilik (aile, kadın, anne, bebek, yaşlı, engelli, ihtiyaç sahibi), altyapı (su, yol, kanalizasyon), çevre – doğa (yeşil alan, park), kültür – medeniyet ve bölgesel işbirlikleri (büyük menderes havzası tarım, turizm, ticaret vb. entegrasyon – işbirlikleri ve havzanın ıslahı) üst başlıklarında toplanmıştır.
Bunun yanında işbaşı yaptığımızda Aydınlıyı rahat ettirecek, günlük yaşamını kolaylaştıracak acil eylem planlarımız hazırdır. En kısa zamanda hepimizin ortak sorunu olan su meselesini çözeceğiz. Temizlik, yol, trafik, otopark, kavşak, meydan, yeşil alan vb. temel belediyecilik hizmetleri konularında çözümler getirip halkımızın hayatını kolaylaştıracağız, rahat ettireceğiz.
Gençlerimize, kadınlarımıza öncelik vereceğiz. Yarının Aydın’ını inşa edeceğiz. Yaşlılarımıza, engellilerimize sahip çıkacağız. Bize Allah’ın bir lütfu olan doğal güzelliklerimize gözümüz gibi bakacağız. Eski çağlardan bu yana uygarlık beşiği olan şehrimizde eski çağlardan bugüne bize emanet eden tarihi eserlerimizi koruyacağız, insanlığa tanıtacağız. Bizleri Ceddimiz Aydınoğulları Beyliğinden, Selçukluya, Osmanlıya ve Cumhuriyete taşıyan kültürel mirasımıza sımsıkı sarılacağız. Şehir demek, Medeniyet demektir. Değerlerimizle büyüyeceğiz.
Şeffaf ve adil Belediyecilik yapacağız. Belediyenin tasarrufunda olan her şey kamu malıdır. Herkesin hakkı vardır. Zayi olan bir kuruş yetim, garip gureba hakkıdır. Kamu malına bu titizlikle yaklaşacağız. Doğru yatırımlarla Aydınlı’nın ortak yararına kullanacağız. Her daim halkın içinde, halkın emrinde olacağız.
Cumhuriyetimizin kuruluş ilkelerinden olan “kimsesizlerin kimsesi olmak” idealinin takipçisi olacağız. Aydın’da çalınmadık kapı bırakmayacağız. Vatandaşlarımızın kazanımlarını aynen devam ettireceğimiz gibi; ihtiyaç sahibi neredeyse biz orada olacağız. Arayıp bulacağız.
KOMŞULUK HUKUKU birinci ilkemiz olacak. Aydın’ın neresinde yaşarsa yaşasın, hangi partiye mensup olursa olsun her Aydınlı bizim komşumuzdur. “Komşusu açken tok yatan bizden değildir.” Her Aydınlıya komşumuz hassasiyetiyle yaklaşacağız.
Hizmette kalite, hız ve eşitliği sağlayacağız. Efeler bir hizmeti hangi kalitede, hangi sürede alıyorsa; bu hizmetleri Kuşadası, Bozdoğan, Söke, Kuyucak, Sultanhisar, İncirliova, Buharkent, Karacasu’da aynı şekilde alacak. Nazilli’de bir vatandaşımıza hangi sürede geri dönülüyorsa Germencik’te, Çine’de, Karpuzlu’da, Didim’de, Köşk’te, Yenipazar’da, Koçarlı’da yaşayan vatandaşımızın kapısı da aynı zamanda çalınacak. Büyükşehir olmanın manası da budur. Büyükşehirden vatandaşın beklentisi de budur.
Aydınlı’nın oylarının toplamına talip olacağız. Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Belediyelerden başlayan ve kesintisiz 16 yıldır süren, Türkiye’nin çehresini değiştiren kalkınma hamlesiyle Aydınımızı da buluşturacağız. Kalkınmış, müreffeh, huzurlu ve mutlu Aydın’ı hep birlikte oluşturacağız.
Bu kutlu ve zorlu süreçte her seçim döneminde olduğu gibi asıl yükü çeken fedakar Teşkilatlarımızla, AK Gönüllülerle birlikte omuz omuza çalışacağız. Her bir hemşerimizin gönlüne giden yolu bulacağız. 2019’da Aydın için yani bir sayfa açacağız.
Hemşerilerimizle hep birlikte gönül seferberliği içinde Aydınımızı; başta Büyükşehir olmak üzere yatırımcı, kalkınmacı ve hizmet odaklı AK Belediyecilikle buluşturmak, “Cumhuriyetimizin 100. yılı 2023’te Türkiye’nin Yıldız Kenti, Medeniyet Şehri” yapmanın azmi ve kararlığı ile çalışacağız.
Gayret bizden tevfik Allah’tandır. Yüce Mevla Ülkemiz ve Aydınımız için hayırlısını nasip eylesin; yar ve yardımcımız olsun.

HAKAN ÇAĞLAR ERÜRKER
AK Parti Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı

 

12 Kasım 2018

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir