Aydın Için Ele Ele çaçışacaz

AK Parti Aydın Milletvekili aday adayı Hakan Çağlar Erürker, hedeflerini anlattı.

AK Parti Aydın Milletvekilliği için aday adaylığını açıklayan Hakan Çağlar Erürker, AK Partinin hedef ve ilkeleri dahilinde kendisine bir yol haritası oluşturduğunu söyledi. Erürker, “AK Parti siyasetin millet için, milletle birlikte ve millet iradesiyle yapıldığı yerdir. Gücünü de bizatihi milletten almaktadır. Onun içindir ki iç ve dış odakların bunca kriz çıkarma teşebbüslerine, vesayetçi müdahalelere rağmen yolundan bir milim saptırılamamakta ve gücüne güç katarak Yeni Türkiye yolunda inançla yürümektedir” dedi.

Adaylık başvurusuyla birlikte Aydın’ın yollarına düştüğünü dile getiren Erürker, sözlerini şöyle sürdürdü: Parti teşkilatlarımızdan başlayarak, ilimizde bulunan Sivil Toplum Kuruluşlarını ziyaret ettim. Görüş alışverişinde, istişarelerde bulundum. Bundan sonra ilerleyen süreçte de bu ziyaretlerimi sürdüreceğim. Ziyaret etmediğim, görüş ve kanaatlerini, siyasetten beklentilerini öğrenmediğim Sivil Toplum Kuruluşu bırakmayacağım. Hedefim bu seçim sürecinde tüm halkımızla ve Sivil Toplum Kuruluşlarımızla hemhal olmaktır.

Aday adaylığı sürecinde benim için önemli olan halkla içiçe olup onların dertleriyle hasbihal olabilmektir. AK Parti milletimizin nabzını en iyi tutan partidir. Onun için bütün enerjimi Aydınlıyla birlikte ve bir olmaya, yerel teşkilatlarımıza, halkımıza kendimi, partimizi, ülkemize ilişkin hedeflerimizi, Aydın’a ilişkin plan ve projelerimi anlatmaya ayırdım.

Şu bir gerçek ki “seçim sandıkta kazanılır ve siyasette belirleyici olan milletin iradesidir.” Bu ilke dahilinde önümüzdeki süreçte de seçim kampanyamı Aydınlıyla, Aydın için ve halkımızla iç içe “Hep Birlikte Yeni Türkiye” hedefiyle sürdüreceğim. Zaten AK Parti’nin bugünlere gelmesi, milletimizden bu denli teveccüh görmesi de vatandaş odaklı yönetim tarzından kaynaklanmaktadır. Bir Siyaset Bilimci Akademisyen ve Avrupa Birliği Bakanlığı’ında Sivil Toplum, İletişim ve Kültür alanında çalışmış bir AB İşleri Uzmanı olarak düşüncem; vatandaş odaklı bir siyasetin etkin olabilmesinin örgütlü ve güçlü sivil toplum kuruluşlarıyla mümkün olduğudur. Nasip olur, Partimiz ve Halkımız beni milletvekilliği görevine layık görürse; Aydınımız hakkında alacağımız kararlarda her zaman sivil toplumun sesine kulak vereceğim. Toplum yararına faaliyet gösteren dernek, vakıf, meslek kuruluşları gibi sivil toplum kuruluşları ile işbirliği içinde çalışacağım.

Demokrasimizin güçlenebilmesi için sivil toplum kuruluşları “olmazsa olmaz” bir önem taşımaktadır. Aydın’ın, Aydınlı’nın sorunlarını, hizmet beklentilerini, derdini, dermanını bölgenin kılcal damarları olan sivil toplum kuruluşlarından daha iyi kim bilebilir. Onun için hizmetlerin yerini bulması için sivil toplumla birlikte hareket etmek çok önemlidir. Bundan dolayıdır ki her gün halkımızla, sivil toplum kuruluşlarımızla iç içeyim. Halkımız yatırım, kalkınma ve hizmet beklemektedir. Bu beklentilerin ancak AK Parti, AK Kadrolar eliyle gerçekleştirilebileceğine ilişkin kanaatlerin Aydınlı’da gittikçe arttığını müşahade etmekteyim. Bu seçim sandığına da yansıyacaktır. Aydın, Ege bölgemiz daha iyisine layıktır ve daha iyisinin olmaması için de makul hiçbir gerekçe bulunmamaktadır. Artık geleneksel Devlet yönetiminde “Devlet kurumları ne üretirse halk onu tüketir” anlayışı tarihe karışmıştır. Yeni Devlet yönetiminde “vatandaşın ihtiyaçlarına göre üretim” anlayışı geçerlidir. Bu yaklaşım hem Devlet kaynaklarının etkin ve verimli kullanımını hem de vatandaşın memnuniyetini sağlamaktadır. “Vatandaş odaklı yönetim” yaklaşımının uygulanabilmesi için öncelikle vatandaşların ihtiyaçlarının belirlenmesi gerekir. Bu kapsamda vatandaşların ihtiyaçlarını sivil toplum kuruluşlarından daha iyi bilebilecek kimse de yoktur. Hakan Çağlar Erürker TBMM’de Aydınlının, tüm sivil toplum kuruluşlarımızın sesi nefesi olacaktır.

Özelde Aydın, genelde Ege bölgemiz bir rüzgar beklemektedir. 2015 genel seçimleri ilimizde / bölgemizde hiçbir gerçekçiliği olmayan, ideolojik yaklaşımlardan beslenen; kalkınmanın ve hizmetin önüne dikilen, set çeken muhalefet zihniyetinin geride bırakılmasının miladı olacaktır. Benim bu seçim döneminde bütün gayretim Aydının kalkınmasının, daha çok hizmet almasının, Aydınlı’nın sorunlarının kalıcı olarak çözülmesinin önünü açmaktır.
Halka rağmen siyaset yapılan; siyasetin dışardan ve çıkar odakları eliyle dizayn edildiği ülkelerin durumunu görüyoruz. Onun için Hakan Çağlar Erürker olarak 2015 Genel Seçimlerinden beklentim ve hedefim: Adalet, hakkaniyet, hukuk ve hoşgörüyü yaşayıp yaşatan; geçmişi ile barışık, mevcut halinden huzurlu ve geleceğinden emin; insanlık onuruna yaraşır biçimde yaşayabilen; dertleri sevinçleri, sıkıntı ve zenginlikleri paylaşabilen SAĞLIKLI BİR TOPLUM; kalkınmasını tamamlamış MARKA ŞEHİR AYDIN’dır.

Artık bu milletin kendine ait demokratik, sivil, kucaklayıcı, kapsayıcı yepyeni bir Anayasa’ya ihtiyacı vardır. İcraatları engelleyen değil destekleyen, milletin önünde engel değil, milleti merkeze alan bir YENİ ANAYASA’dır.
Türkiye’nin istikrarsızlaştırılması, yönetilememesi ve büyümemesi üzerine kurgulanmış; teröre, darbelere, siyasi ve ekonomik istikrarsızlıklara, yargısal vesayetlere ve faiz lobisi gibi sermaye kökenli vesayetçi örgütlenmelerin tümden tasfiye edildiği aydınlık, müreffeh ve huzurlu YENİ TÜRKİYE’dir.

 

22 Mart 2015

http://www.yeniasir.com.tr/yerelpolitika/2015/03/22/erurker-aydin-icin-ele-ele-calisacagiz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir