AW343043

AK Parti Aydın Milletvekili A. Adayı Hakan Çağlar Erürker, AK Parti Teşkilatlarını ziyaretinde, “AK Parti’nin siyasi vizyonu Türkiye’nin büyük medeniyet davasıdır” dedi.

AK Parti Aydın Milletvekili Aday Adayı Hakan Çağlar Erürker, Aydın’ın AK Parti ilçe teşkilatlarını ziyaret ederek partililerle bir arada olmaya devam ediyor. Eşi Burcu Erürker’in de eşlik ettiği ziyaretlerde Hakan Çağlar Erürker, ilçe teşkilatlarıyla seçim sürecini istişare ederken, Aydın’ın potansiyelini ön plana çıkarmak, değer katmak için Aydınlılarla omuz omuza vererek gerçekleştireceği projelerini anlatıyor.

Daha önce devlet memuru ve akademisyen kimliğinden dolayı bugüne kadar aktif siyasetin içinde yer alamadığını ifade eden Hakan Çağlar Erürker, Buna karşılık her zaman AK Parti’nin siyasi vizyonunu benimsediğini ve “büyük medeniyet davası” diye belirttiği bu sürece, eğitim ve iş hayatında kendisini geliştirerek hazırlandığını söyledi. Optimar Araştırma Şirketi’nin son anketinde, AK Parti’nin yine tek başına iktidar olduğu sonucuna da değinen Erürker, “bu sonuç ve AK Partimizin açık ara önde gitmesi, milletimizin de gerek Hedef 2023, gerek diğer vizyon projelere olan güvenini ifade etmektedir” dedi.

Aydın’daki esnafın, sanayicinin ve tüm hemşerilerinin sorunlarını ve siyasetten beklentilerini yakından bildiğini dile getiren Hakan Çağlar Erürker: “Aydın benim yeryüzündeki tek sabit adresim. İlk nefesimi burada almışım, okullarında eğitim görmüşüm; zorunlu ayrılıklar dışında Aydın’ın derdiyle, sevinciyle, taşıyla, toprağıyla hep hemhal olmuşum. Aydın’ın tarım, ticaret, turizm ve sosyo – ekonomik yapı gelişimi ve değişimleri konularında bilgi, birikim ve tecrübe edindim. Ailem uzun yıllardır Nazilli’de tarımsal ürün ticaret ve sanayisi ile iştigal etmekte olduğundan işimizin niteliği itibarıyla gerek ilimizin tarım ürünü üreten ve kırda yaşayan kesimini, gerekse de şehirde faaliyet gösteren ticari, sanayi, iş çevresi ve esnafını yakından tanıma fırsatı buldum. İş hayatında edindiğim birikimle hem kentte, hem de kırda yaşayan hemşerilerimin sesi olacağıma inancım tamdır” diye konuştu.
Akademisyenliği ve Avrupa Birliği Bakanlığı’nda görev aldığı süreçte, görevi gereği siyasi iletişim stratejileri konusunda birikim ve tecrübe edindiğine dikkat çeken Hakan Çağlar Erürker, konuşmasına şöyle devam etti: “ Aydın’ın bereketli toprakları, çalışkan çiftçisi, müteşebbis insanı, ticareti, sanayisi, turizmi ve doğal güzellikleriyle Türkiye’nin dünya üzerinde parlayan yıldızı olması hayal değildir. Adalet hakkaniyet, hukuk ve hoşgörüyü yaşayıp yaşatan; geçmişi ile barışık, mevcut halinden huzurlu ve geleceğinden emin; insanlık onuruna yakışır biçimde yaşayabilen; dertleri, sevinçleri, sıkıntı ve zenginlikleri paylaşabilen sağlıklı bir toplum; güzel bir Aydın hepimizin özlemini ve hayalini yaşattığı bir Aydın’dır ve hiç de uzak değildir. Yeter ki hep beraber birlikte olalım ve hedefe odaklanalım.” Son olarak, Sultanhisar, Kuyucak, Köşk, Karpuzlu, Çine, Burhankent ve Bozdoğan ilçelerini ziyaret eden Erürker, teşkilat mensupları ile olan görüşmelerin aralıksız devam edeceğini belirtti.

 

5 Mart 2015

http://www.iha.com.tr/haber-erurker-ak-parti-buyuk-bir-medeniyet-davasidir-444202/

http://www.milliyet.com.tr/erurker-ak-parti-buyuk-bir-medeniyet-aydin-yerelhaber-654378/

http://www.salihligazetesi.com/37813/haber/erurker-ak-parti-buyuk-bir-medeniyet-davasidir

http://www.hurriyet.com.tr/yerel-haberler/Aydin-Haberleri/erurker-ak-parti-buyuk-bir-medeniyet-davasidi_66862

http://www.nazillihavadis.com/erurker-ak-parti-buyuk-bir-medeniyet-davasidir-20509h.htm

http://www.aydinhedef.com.tr/siyaset/06/03/2015/ak-parti-buyuk-bir-medeniyet-davasidir

http://www.sabah.com.tr/aydin/2015/03/05/erurker-ak-parti-buyuk-bir-medeniyet-davasidir

http://www.aydin24haber.com/erurker-ak-parti-buyuk-bir-medeniyet-davasidir-77506h.htm

http://www.nazillihaber.org/magazin/erurker-ak-parti-buyuk-bir-medeniyet-davasidir/5374/

http://www.egehaber.com/AYDIN/erurker-ak-parti-buyuk-bir-medeniyet-davasidir-h30599.html

http://www.salihlitv.com/37813/haber/erurker-ak-parti-buyuk-bir-medeniyet-davasidir

http://www.sondakika.com/haber/haber-erurker-ak-parti-buyuk-bir-medeniyet-davasidir-7037048/

http://www.haberler.com/erurker-ak-parti-buyuk-bir-medeniyet-davasidir-7037048-haberi/

http://www.telgrafturk.com/haber/2015/03/05/erurker-ak-parti-buyuk-bir-medeniyet-davasidir-69254

http://salihlihaberci.com/37813/haber/erurker-ak-parti-buyuk-bir-medeniyet-davasidir

http://www.aypost.com/news_detail.php?id=43195

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir