DSC 0040 (1985 X 1320)

Hakan Çağlar Erürker, AK Parti’den milletvekili Aday Adaylığını açıkladı. AK Parti Aydın İl Başkanlığında adaylık başvuru yapan Hakan Çağlar Erürker’in, milletvekili adaylığına dair yaptığı basın açıklaması şu şekildedir:

“1 Kasım Milletvekili Genel Seçimlerinin Milletimize, Ülkemize ve Aydınımıza hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Ülkeme, Milletime ve Aydınımıza hizmet edebilme azmi, aşkı, şevki ve heyecanıyla sizlerin huzurunda Aydın AK Parti Milletvekili Aday Adaylığımı açıklamaktan bahtiyarlık duyuyorum.

Siyaset özü itibarıyla hayırlı işlerde birlik olmanın; iyiliği yayma ve kötülüğü azaltmanın vasıtası olduğu sürece anlamlıdır. Benim için siyaset Aydınımıza, Ülkeme, Milletime ve Medeniyetime hizmet edebildiğim ölçüde anlamlıdır. Türkiye’de tüm bu değerlere hizmet edebilmenin adresi de AK Parti’dir.

Türkiye’nin son 13 yılda AK Parti Hükümetleriyle gerçekleştirdiği büyüme ve kalkınmanın; demokrasimizin gelişmesinin hepimiz şahidiyiz. Şahit olduğumuz bir şey daha var: siyasi istikrarımızda oluşan en ufak bir boşlukta Ülkemizi karıştırmak için hazır bekleyen şer ittifakları ve karanlık odakların varlığı. Nitekim 7 Haziran Seçimleri sonrası bu güçler paraleliyle, terör örgütüyle, medyasıyla hemen harekete geçtiler.

Bu anlamda 1 Kasım Milletvekilliği Seçimleri Milletimizin bu şer odaklarına verdiği tarihi bir cevap olacaktır. AK Parti bizlerin gayreti, Milletimizin desteğiyle tek başına Hükümet olarak istikrarlı bir şekilde Ülkemizi 2023 ve 2071 vizyonlarına taşıyacaktır. Bu anlamda 1 Kasım Seçimleri hayati öneme haizdir. AK Partimizin Milletvekili aday adayı olmamım temel nedenleri aşağıdadır:

Kurucu Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde, Genel Başkanımız Sn. Ahmet Davutoğlu liderliğinde Milletimizin gözü atide kökü mazide olan kadim Medeniyetinin taşıyıcısı AK Parti’nin bu kutlu yürüyüşünde yola bir taş döşemek, yolda taş olmak için adayım.

Bu kutlu yürüyüşümüzde Ülkemize, Milletimize ve AK Partimize kurulmak istenen tuzaklar ve kumpaslara AK Sevdalılarla omuz omuza karşı koymak için adayım.

Tarıma dayalı sanayici tecrübemle, Avrupa Birliği Bakanlığı Avrupa Birliği Uzmanlığından gelen Devlet tecrübesi ve uluslararası deneyimimle, Siyaset Bilimi alanında akademisyen olarak birikimimle; Aydınımızın tarımda, sanayide, ticarette ve turizmde gelişip kalkınması; gençlerimizin geleceğinin daha Aydın olması; Şehrimizin sorunlarının çözülmesi adına söyleyecek sözüm, yapacak hizmetim olduğu için adayım.”

 

3 Eylül 2015

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir