Tıp1

1827’de II. Mahmut döneminde Tıphane-i Amire ve Cerrahhane-i Amire’nin kurularak modern tıp eğitimine başlanıldığı gün olan 14 Mart, 1937 yılından itibaren ülkemizde “Tıp Bayramı” olarak kutlanmaktadır.

Müreffeh, güçlü ve kalkınmış bir ülke için olmazsa olmaz şart bedenen ve ruhen sağlıklı bireylerdir. Sağlıklı yeni nesillerin yetişmesi, ülkemizin geleceğinin teminat altına alınmasında en çok katkıyı doktoruyla, hemşiresiyle, teknik personeliyle sağlık çalışanları yapmaktadır. İnsan ve toplum sağlığının korunması, sağlık sorunlarının tedavi edilmesi için her koşulda hizmet veren Sağlık Çalışanlarımızın sosyal ve ekonomik imkanlarının konumlarına yaraşır nispette geliştirilmesi ve toplum tarafından takdir edilmesi için çalışmak hepimiz için bir görevdir.

Tıp alanında yer alan her bir çalışanımızın, insanlığa hizmeti düstur edinmiş doktorlarımızın, hemşirelerimizin ve tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını tebrik ediyor; sevdikleri ve aileleri ile birlikte sağlıklı, huzurlu bir hayat sürmelerini diliyorum.

 

Hakan Çağlar Erürker / 14 Mart 2015

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir