ZMRT0729 (518 X 345)

7 Haziran 2015 Milletvekilliği seçimlerinde AK Parti’den Aday Adayı olan Hakan Çağlar Erürker, basın mensuplarıyla Aydının Sabah kahvaltısında bir araya geldi.

Halikarnas Kahvaltı evinde Basın mensupları ile bir araya gelen Erürker, basın mensuplarına Farklı bir yaklaşımda bulunarak “Hep siz bize soru soruyorsunuz bende size soruyorum Sizin Basın Sektöründe ki sorunlarınız nedir?” diyerek önce Gazetecilerin yaşadıkları genel sorunları dinledi. Aydın Milletvekili Aday Adayı olmasındaki en büyük etkenin bu bölgede yapılması planlanan ancak bu güne kadar çeşitli nedenler ile gerçekleşemeyen projeleri hayata geçmesini sağlamak ve sorunlara çözüm bulmak olduğunu söyledi. Hakan Çağlar Erürker, “Partimden Milletvekili seçilmem durumunda Nazilli ve Aydın için sağlam projeleri hayata geçireceğiz ve ihmal edilmiş Aydın’ı bambaşka çağdaş bir kent yapacağız” dedi.

Tarımsal Kalkınma Önemli

Aydın ve bölgesinin tarım ile geçindiğini ve tarımın önemli olduğunu vurgulayan Erürker; “Aydın ve Ege bölgesi tarımsal alanda ciddi yatırımlarla dolu. Aydın Bölgesinde tarımsal sanayinin artırılması ve bu konuda Tarım Teşviklerinin yeniden ele alınıp desteklemeye yönelik çalışmaların yapılması gerekli. 2015 Yılı içinde AK Partinin Tarımsal Kalkınma planında da bu konuların daha geniş kapsamlı olarak irdeleneceğini ve sorunlara çözüm bulunması gerektiği kanaatindeyim.”

Ekmeğimi aşımı Aydın’a borçluyum

Aydın benim yeryüzündeki sabit tek adresim. İlk nefesimi burada almışım, yollarında oynamışım, okullarında eğitim görmüşüm, sokaklarının her metrekaresini adımlarken hayaller kurmuşum. Zorunlu ayrılıklar dışında Aydın’ın derdiyle, sevinciyle, taşıyla toprağıyla hep hemhal olmuşum. Ekmeğimi aşımı Aydın’a borçluyum. AK Partinin 13 yıldır yaptığı hizmetleri görüyorum. Vizyonunu benimsedim. Devlet memuru ve akademisyen kimliğimden dolayı bu güne değin aktif siyasetin içinde yer almam maalesef mümkün olamadı. Lakin her zaman Ak Parti’nin vizyonunu benimsedim. Bu büyük medeniyet davasına hizmet etmek için gerek eğitim, gerekse iş hayatımda kendimi geliştirerek hazırlandım. Siyaset bilimi, uluslararası ekonomik politik, sivil toplum ve iletişim stratejileri konusunda uzmanlaştım. Bu tecrübelerimi hasretini çektiğim Aydın İlimiz için kullanacağım. Hemşerilerimin sesi olacağım. Ailem Uzun yıllardır Nazilli’de tarımsal ürün ticareti ve sanayisi ile iştigal etmektedir. İşimizin niteliği itibarıyla gerek ilimizin tarım ürünü üreten kırda yaşayan kesimi ile gerekse de şehirde faaliyet gösteren ticari, sanayi, iş çevresi ve esnafını yakından tanıma fırsatı buldum. İŞ hayatında edindiğim birikimle hem kentte, hem de kırda yaşayan hemşerilerimin sesi olacağıma inancım tamdır.” dedi.

 

27 Şubat 2015

http://www.nazilliturkuaz.com/haber/394/sorunlari-biliyorum-cozum-icin-geliyorum.html

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir